3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju zespołu rocznika 2002

W dniach 5-7 grudnia drużyna UKS REGIS rocznik 2002 uczestniczyła w silnie obsadzonym turnieju minikoszykówki w Katowicach. 12 zespołów podzielono w turnieju na 2 grupy i w piątek oraz sobotę rozgrywano mecze grupowe. W pierwszym z nich Wieliczanie spotkali się z UKS 27 Katowice II. Już po połowie wynik był rozstrzygnięty bowiem REGIS prowadził 27-9. W drugiej połowie trenerzy Grzegorz Siemieniec i Michał Sarota dali odpocząć podstawowym zawodnikom jako że w turnieju rozgrywano aż 6 meczy, a uczestniczyło w naszym zespole aż 14 zawodników. Mecz zakończył się wynikiem 49-28.

Drugi mecz okazał się decydującym dla losów turnieju. Żubry Białystok okazały się najlepszym obok REGISU zespołem turnieju. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany z nieznaczną przewagą naszych zawodników. Na dwie minuty przed końcem prowadzimy 32-24 i wtedy w ciągu minuty zawodnik Żubrów dwa razy trafia o tablicę za 3 i nasi zawodnicy wpadają w panikę. Na 10 s przed końcem tracimy piłkę i zawodnik z Białegostoku trafia z faulem za 2. Nie trafia osobistego ale nie potrafimy zebrać piłki i przeciwnicy zdobywają zwycięskiego kosza. Wynik 32-34 jak się okazało pozbawia nas szans na zwycięstwo w turnieju.

W kolejnym spotkaniu po słabym meczu zwyciężamy jednak Sudety Jelenia Góra 45-37. Następnie łatwo pokonujemy Basket Mińsk Mazowiecki 53-21. Ostatni mecz grupowy to mecz z najsłabszą w grupie Trójką Sieradz. Zdziesiątkowani kontuzjami sieradzanie oddali mecz walkowerem jednak wzmocnienie najlepszymi zawodnikami Pogoni Ruda Śląska rozegrali z nami sparing. Był on szansą do pogrania dla głównie rezerwowych zawodników bowiem zespół przygotowywał się do meczu o medale.

O 3 miejsce w turnieju spotkaliśmy się z MOSiR Przeworsk. Po dobrym i zaciętym spotkaniu jednak kontrolowanym przez nas cały czas pokonaliśmy podkarpacian 64-46. Turniej wygrali nasi rywale z grupy Żubry Białystok pokonując w finale Chromika Żary. Smuci trochę fakt, iż fatalne 2 minuty zdecydowały o przegraniu jednego meczu i zajęciu dopiero 3 miejsca w turnieju. Świadczy to o tym iż zespół, a szczególnie niektórzy zawodnicy muszą pracować nad swoją koncentracją szczególnie podczas treningów. Cieszy to iż w gronie czołowych zespołów z całej Polski wyróżnialiśmy się wyszkoleniem technicznym i wyrównanym składem. Widać iż gra z mocniejszymi rywalami w lidze młodzika przynosi skutek. Szkoda, iż zbierane doświadczenie nie pozwoliło opanować nerwów w meczu z Żubrami.

W turnieju grali zdobywając punkty: Jędrzejczyk M. 58, Ferenczak 33, Dyngosz 28, Domagała 21, Wojciechowski 20, Busz 20, Jędrzejczyk W 19, Trzciński 13, Siemieniec 10, Filipczyk 10, Dybała 8, Buczyński 4, Chrzan 4, Łokas.

Indywidualnie Maciej Jędrzejczyk został wybrany do piątki ALL STARS a Jakub Domagała został najlepszym graczem zespołu w turnieju.

Wszystkie informacje o turnieju na stronie niezawodnego obecnego na turnieju "zibiego" http://www.skm.polskikosz.pl/news.php?readmore=2534