Turniej koszykówki o puchar solny 2014 zakończony!

Turniej o Puchar Solny w koszykówce w Wieliczce

W dniach 9-11 maja w Wieliczce na obiektach KAMPUSU Wielickiego zorganizowany został Ogólnopolski Turniej koszykówki o Puchar Solny. W turnieju wystartowało 12 zespołów które przyjechały do Wieliczki z całej Polski. Reprezentowane było aż 6 województw również z północnej Polski. Przez trzy dni rozegrano 36 spotkań w większości bardzo zaciętych i emocjonujących. Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna HK Żory która w finale pokonała po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu  rzutem za 3 w ostatnich sekundach spotkania Basket Toruń 42-41. Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół UKS 47 Białystok pokonując MOSM Bytom. Bardzo dobrze wypadli na turnieju Wieliczanie którzy pokonując 46-42 ŁKS Łódź zajęli 5 miejsce.

Kolejne lokaty zajęli ŁKS Łódź, Wisła Kraków, MKS Gorlice, MOSM Tychy, Trójka Żyrardów, AZS Skierniewice i Radwan Sport Kraków. MVP turnieju został Sebastian Michalczuk z HK Żory a do piątki ALL STARS wybrani zostali :Bartłomiej Szady - HK Żory, Jakub Jagodziński - Basket Toruń, Adrian Iwaniuk - Basket Białystok, Daniel Duży - MOSM Bytom, Bartosz Jaglarz - Regis Wieliczka. Na uroczystości zakończeniu turnieju w którym uczestniczyło ponad 200 uczestników turnieju puchary, medale i nagrody wręczali Wicestarosta Wielicki Mirosław Mrozowski i Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Urszula Rusecka.

Nadmienić trzeba iż turniej zorganizowany został dzięki wsparciu finansowym Gminy Wieliczka , Powiatu Wielickiego a partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie. Całe zawody dodatkowo zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Skład występujący pod kierunkiem trenera Michała Saroty  UKS REGIS Wieliczka to Jaglarz Bartosz, Gruca Krystian, Stokłosa Radosław, Stroński Mateusz, Tomasz   Windak,  Wojtanowicz Patryk, Kozioł Maciej , Widuch Arkadiusz, Górecki Michał, Kołodziej  Jakub, Spicha Mateusz, Kmiecik Wojciech, Kmiecik Piotr, Guzowski Mikołaj , Ciszewski Julian, Jasica Bartosz.