5 MIEJSCE w Rudzie Śląskiej rocznika 2002

5 miejsce zajęli koszykarze UKS REGIS rocznika 2002 w mocno obsadzonym turnieju w Rudzie Śląskiej z okazji dnia dziecka rozgrywanym w dniach 30 maja – 1 czerwca. W meczach grupowych nasi zawodnicy spotkali się z HK Żory, którzy są obecnie jednym z najmocniejszych zespołów w Polsce i przegrali to spotkanie wyraźnie 59 -20.

Następnie Regis zmierzył się z zespołemTrójki Sieradz wygrywając zdecydowanie 72-19. W meczu o wejście do rundy finałowej Wieliczanie zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Przez 3 kwarty mecz był bardzo wyrównany ale 4 kwarta wygrana przez Wrocławian 19-7 spowodowała, iż to Śląsk wygrał spotkanie 60 -38 i awansował do walki o medale. Wieliczanom pozostała walka o 5 miejsce, które zdobyli pokonując Jiskra KYJOV (Czechy ) 68-34 oraz MOSiR Przeworsk. Indywidualnie wyróżniony w turnieju został Maciej Jędrzejczyk.