TURNIEJ MŁODZIKÓW O PUCHAR SOLNY 2019

W dniach 5-7 kwietnia w Kampusie wielickim rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej koszykówki młodzików. Wezmą w nim udział czołowe zespoły z 5 województw oraz UKS REGIS.

Do Wieliczki zjedzie między innymi Śląsk Wrocław, RAWLPLUG Łańcut, UKS 27 Katowice.

Podsumowanie Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Solny 2019

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku w obiektach Kampusu Wielickiego w Wieliczce odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny.

Stratowało w nim 8 zespołów z pięciu województw Polski południowej. Było to pięciu mistrzów województw małopolskiego MUKS 18911 Unia Tarnów, świętokrzyskiego AZS UJK Kielce, śląskiego UKS 27 Katowice, podkarpackiego Sokół Łańcut i dolnośląskiego Śląsk Wrocław oraz trzy zespoły REGIS Wieliczka. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a wiele meczy było bardzo zaciętych. Najlepszym zespołem turnieju został ŚLĄSK Wrocław, który zwyciężył we wszystkich spotkaniach zdobywając Puchar Solny. 2 miejsce w turnieju zajął zespól UKS 27 Katowice a trzecie po bardzo dobrym turnieju gospodarze UKS REGIS Wieliczka.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami w turnieju byli zawodnicy wytypowani do ALL STARS  Filip Kucharski – WKS Śląsk Wrocław, Kajetan Kuczawski – UKS 27 Katowice, Maciej Kołaczkowski – Regis Wieliczka, Dominik Basa – AZS UJK Kielce, Mikołaj Banach – MUKS 1811 Unia Tranów a MVP czyli najlepszym: Kacper Jaworski WKS Śląsk Wrocław.

W turnieju królem strzelców został Banach Mikołaj 120 pkt.  Unia Tarnów, a pozostali najlepiej rzucający to:

10 Frąc Mateusz  55 UKS 27 Katowice

Rozegrano również konkurs sprawnościowy w którym startowało po dwóch zawodników z każdego zespołu. Wygrał zawodnik z UKS REGIS Wieliczka Jan Pisarski. W kolejnym konkursie rzutów osobistych wygrał Antoni Zarębski – AZS UJK Kielce.

W ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju brali udział sekretarz Powiatu Wielickiego Tadeusz Luraniec, członek zarządu Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki Dariusz Zawiślan oraz Prezes Powiatowego Parku Rozwoju zarządzającego obiektami Kampusu Wielickiego w którym odbywał się turniej Robert Gabryś.

W turnieju przez trzy dni uczestniczyło ponad 110 zawodników oraz trenerzy. Na widowni przez cały turniej dopingowało przez cały turniej w sumie kilkuset kibiców głownie rodziców i młodzież z Wieliczki.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Wielickiego , Miasta i Gminy Wieliczka oraz firmy DISKUS POLSKA  spółka  z o.o.