7 miejsce w Mistrzostwach Polski U14 koszykarzy UKS REGIS Wieliczka w Białymstoku!!!

Z jednym zwycięstwem w turnieju ale w pełni zadowoleni wrócili młodzicy UKS REGIS Wieliczka z Mistrzostw Polski w Białymstoku. Już sam udział w tym finale był największym sukcesem w historii klubu, a występy w Białymstoku pokazały iż wcale nie  odbiegamy od najlepszych zespołów w Polsce.  Zabrakło trochę szczęścia i początkowa trema nie pozwoliła na walkę o medale.

Nasi zawodnicy w 1 spotkaniu Mistrzostw zmierzyli się z późniejszym brązowym medalistą Śląskiem Wrocław.
Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu ulegliśmy wrocławianom 50 -66.

W drugim spotkaniu, które graliśmy z zespołem Novum Bydgoszcz. Tu również mimo zaciętej i nieustępliwej walki z naszej strony doznaliśmy porażki 55 – 67. Ostatnim meczem grupowym był pojedynek z Treflem Sopot . Wygrana 14 punktami dawała jeszcze walkę o medale. W połowie trzeciej kwarty UKS REGIS prowadził 7 punktami. Niestety po spadnięciu za 5 przewinień kilku zawodników Trefl odrobił straty i zwyciężył 82-67.

W meczu o 7 miejsce zdecydowanie pokonaliśmy Mistrza Mazowsza  Probasket Mińsk Mazowiecki 89-60. Mistrzem Polski został zespół Żaka Żory który w finale pokonał MKS Dąbrowę Górniczą. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Śląska Wrocław.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentował się lider UKS REGIS i kapitan zespołu Maciej Jędrzejczyk który był jednym z najlepszym zawodników turnieju. Obserwujący  turniej trenerzy  Kadry Polski Roman Prawica i Wojciech Bychawski  byli bardzo zadowoleni z jego gry. Maciej Jędrzejczyk otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry Polski u14, które odbędzie się z początkiem lipca.

Największy w historii UKS REGIS Wieliczka sukces 7 miejsce w Polsce pod kierunkiem trenera Michała Saroty zdobyli : Maciej Jędrzejczyk, Wojciech Jędrzejczyk, Tomasz Nykaza, Sebastian Ferenczak, Damian Dziadoń, Jakub Dyngosz, Bartłomiej Łokas, Jakub Trzciński, Piotr Wojciechowski, Aleksander Busz, Maciej Dybała, Oskar Piwnicki, Łukasz Siemieniec.