Największy sukces koszykarzy UKS REGIS Wieliczka w historii Klubu!!!

W dniach 27-29 maja w Mińsku Mazowieckim odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików.
W pierwszym spotkaniu tego turnieju Wieliczanie zmierzyli się z niepokonaną od ponad roku w Polsce drużyną
MKS Pyrą Poznań. Ten zespół uważany był przez większość fachowców jako pewny kandydat do medalu w tym roku.
UKS REGIS Wieliczka nie przestraszył się jednak rywala i od początku walczył jak równy z równym z poznaniakami. Nieznaczna przewaga gości uwidoczniła się w połowie 2 kwarty jednak końcówka to popis wieliczan
i wyprowadzenie UKS REGIS na 3 punktowe prowadzenie. Druga połowa to już bardzo dobra gra wieliczan
i utrzymujące się kilku punktowe prowadzenie z faworytem i końcowe niesamowite zwycięstwo 70-64.

Drugiego dnia zawodów UKS REGIS zmierzł się z MOSiR Cieszyn . To bardzo niewygodny zespół i waleczny jednak wieliczanie od początku wypracowali sobie przewagę i kontrolowali mecz przez cały czas wygrywając 74-54.
Po drugim dniu turnieju wszystko było jasne bowiem bardzo dobrze grający gospodarze również pokonali podłamanych  pierwszym przegranym meczem od ponad roku poznaniaków i historyczny awans do finałów Mistrzostw Polski  stał się faktem. Trzeciego dnia półfinału UKS REGIS nie zamierzał jednak spocząć na laurach. Mimo dużej presji gospodarzy i dopingu z obu stron bowiem do Mińska przyjechała liczna grupa rodziców z Wieliczki koszykarze z Wieliczki zagrali najlepszy mecz w sezonie zdecydowanie pokonując gospodarzy 71-51.

Radości z awansu nie było końca bowiem jest to największy sukces klubu UKS REGIS Wieliczka ale i tej drużyny, która regularnie trenuje od ponad 4 lat i co ważne składa się wyłącznie z własnych wychowanków na na tym szczeblu rozgrywek jest wyjątkiem.

MVP turnieju otrzymał Sebastian Ferenczak, który zagrał niesamowity turniej.

Do piątki ALL STARS wybrano Macieja Jędrzejczyka i Tomasza Nykazę.

Wygrał zdecydowanie co wszyscy podkreślali na miejscu równy i bardzo dobrze grający cały zespół, który grał najbardziej dojrzałą koszykówkę ze wszystkich zespołów. No i wieliczanie mieli również niesamowity doping dzięki przybyłym na turniej rodzicom.

Jak duży to sukces niech świadczy fakt, iż drużyna młodzików UKS REGIS jest jedyną drużyną w Małopolsce
w grach zespołowych chłopców, która awansowała do Finałów Mistrzostw Polski w tym sezonie. Teraz wieliczanie czekają na informację gdzie odbędą się finały, które planowane są w terminie 15-19 czerwca. Niestety organizacja finałów to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych i nieosiągalny dla niewielkiego wielickiego klubu. Wieliczanie już wiedzą iż w finale zmierzą się z tak uznanymi klubami jak Śląsk Wrocław, Trefl Sopot i Novum Bydgoszcz, ale nie składają broni w walce o medale.

Sukces osiągnęli  Maciej Jędrzejczyk, Wojciech Jędrzejczyk, Tomasz Nykaza, Sebastian Ferenczak, Damian Dziadoń, Jakub Dyngosz,  Bartłomiej Łokas, Jakub Trzciński, Piotr Wojciechowski, Aleksander Busz, Maciej Dybała, Oskar Piwnicki i Łukasz Siemieniec.