Młodzicy wygrywają bardzo ważny mecz w Tarnowie!!!

W sobotę 7 listopada 2015 młodzicy Regisu rozegrali bardzo ważne spotkanie na trudnym terenie w Tarnowie. Wygrana w tym meczu bardzo mocno zbliżyłaby wieliczan do upragnionego wygrania całej ligi młodzików.

I tak właśnie się stało Regis wygrywa 69 - 63 z MUKS Unią 1811 Tarnów!!!

Mecz rozpoczynamy poniżej oczekiwań gdyż po pierwszych 10 minutach przegrywamy z Tarnowem 23 -12. Zaważyła na tym dużo słabsza gra drugiej piątki w ataku.

Druga kwarta to już zdecydowanie lepsza gra wieliczan, którzy tą część meczu wygrywają 15 - 12. Więc do połowy spotkania przegrywamy 35 - 27.

Druga połowa zaczyna się od bardzo skutecznej gry Macieja Jędrzejczyka kapitana zespołu Regisu, który 5 razy z rzędu kończył akcję punktami. Pozwoliło to wieliczanom jeszcze bardziej zbliżyć się do Unii przed IV kwartą.

To właśnie ostatnie 10 minut należało do Regisu. Agresywna obrona i mądrze rozgrywane akcje przez Jakuba Dyngosza, dwie celne "trójki" Piotra Wojciechowskiego sprawiły, że wieliczanie wychodzą na pierwsze prowadzenie w tym meczu 57 - 55. Na tym nie kończy się zwiększanie przewagi nad Unią, dalej bardzo dobra gra wieliczan i końcowe zwycięstwo 69 -63.

Wielkie gratulacje dla moich chłopców, którzy dzięki walce do końcowej syreny osiągnęli swój cel numer jeden. Opanowanie i przemyślane akcje w końcowych minutach meczu pokazały duże doświadczenie mojego zespołu i wiarę w swoje umiejętności - trener Michał Sarota.

Duże podziękowania również dla rodziców zawodników Regisu, którzy głośno wspierali dopingiem swoich synów.

Punkty dla Regisu: Maciej Jędrzejczyk 28, Piotr Wojciechowski 10, Wojciech Jędrzejczyk 8, Bartłomiej Łokas 6, Jakub Dyngosz 5, Damian Dziadoń 4, Sebastian Ferenczak 4, Tomasz Nykaza 2, Maciej Dybała 2, Łukasz Siemieniec, Jan Buczyński, Alek Busz, Jakub Trzciński.