ROCZNIK 2002 WYGRYWA MEMORIAŁ MICHAŁA SMĘTKA

W miniony weekend zespół Regisu Wieliczka rocznik 2002 uczestniczył w corocznie organizowanym Memoriale Michała Smętka w Tarnowie. W tym roku naszymi rywalami byli chłopcy ze Stalowej Woli, Nowego Sącza, Kadry Województwa Lubelskiego i oczywiście z Tarnowa. Mimo bardzo okrojonego składu nasz zespół wygrywa cały turniej co jest bardzo dobrym prognostykiem przed zaczynającym się sezonem 2015/2016.

W pierwszym dniu memoriału zaczynamy rywalizację meczem z IV zespołem poprzedniego sezonu STS-em Wikar Nowy Sącz. Mecz od samego początku układał się po naszej myśli i już po 10 min gry prowadziliśmy zdecydowanie 30-8. Skuteczna gra braci Jędrzejczyków spowodowała, że zespół z Nowego Sącza nie był w stanie się przeciwstawić wieliczanom. Bardzo dobrze walczył na tablicy Tomasz Nykaza, który zaliczył w tym meczu 14 zbiórek! Kolejne kwarty to również zdecydowana przewaga naszych koszykarzy, którzy wygrywają pewnie to spotkanie 103-46! MVP meczu: Maciej Jędrzejczyk zdobywca 28 punktów.

UKS REGIS WIELICZKA - STS WIKAR NOWY SĄCZ   103 - 46  (30-8),(26-15),(24-9),(23-14)

Punkty dla Regisu: Maciej Jędrzejczyk 28, Wojciech Jędrzejczyk 16(5as), Aleksander Busz 14, Tomasz Nykaza 12(14zb,5prze), Sebastian Ferenczak 10, Piotr Wojciechowski 6, Jakub Dyngosz 5, Bartłomiej Łokas 4, Maciej Dybała 4, Łukasz Siemieniec 4, Aron Filipczyk, Jan Buczyński.

Późnym popołudniem rozgrywamy kolejne spotkanie, tym razem z Kadrą Województwa Lubelskiego, która w tym turnieju szlifuje formę na półfinały Olimpiady Młodzieży. Chłopcy z Lubelszczyzny będą jednym z przeciwników kadry województwa Małopolskiego, w której jest 6 zawodników Regisu, 2 chłopców z Tarnowa i 2 z Nowego Sącza. Mecz zaczynamy w wielkim osłabieniu, gdyż po porannym meczu bardzo źle poczuł się Wojciech Jędrzejczyk, który jest podstawowym zawodnikiem Regisu. Od samego początku było widać brak Wojtka przede wszystkim w walce na tablicach. Mimo to do połowy spotkania przegrywamy nieznacznie 39-43. Po przerwie mecz toczy się kosz za kosz, wieliczanie walczyli do ostatniego gwizdka ale brakło w samej końcówce meczu szczęścia i musimy przełknąć gorycz porażki. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w tym spotkaniu 11 letni Alek Busz, który brał na siebie ciężar gry w trudnych momentach i seryjnie zdobywał punkty dla Regisu. Przegraliśmy mecz tak naprawdę rzutami wolnymi...niestety nie trafiliśmy aż 18 prób.

UKS REGIS WIELICZKA - KADRA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO  81 - 87  (17-24),(22-19),(20-22),(22-22)

Punkty dla Regisu: Maciej Jędrzejczyk 17, Tomasz Nykaza 16, Sebastian Ferenczak 16, Aleksander Busz 16, Jakub Dyngosz 7, Piotr Wojciechowski 4, Maciej Dybała 4, Jan Buczyński 1, Łukasz Siemieniec, Aron Filipczyk, Bartłomiej Łokas.

Kolejny dzień memoriału zaczynamy od meczu z gospodarzami MUKS-em 1811 Unią Tarnów. Spotkanie to było bardzo ważne dla wieliczan, gdyż przy wygranej powyżej 10 punktów dawało nam I miejsce w turnieju. Mecz zaczynamy bardzo dobrze bo już po 5 minutach gry prowadzimy 15-5, ale druga osłabiona brakiem Wojtka Jędrzejczyka piątka traci prowadzenie i po pierwszej kwarcie przegrywamy z Tarnowem 25-22. Kolejna odsłona meczu to bardzo dobra gra Unii, która odskakuje nam po 20 minutach gry na 13 puntów. Wydawało się, że w tym spotkaniu wieliczanie nie zdołają się podnieść, ale jednak....wiara we własne umiejętności i mocna walka w obronie zmieniła oblicze meczu. III i IV kwarta to koncertowa gra Macieja Jędrzejczyka i Tomasza Nykazy, którzy poderwali zespół do walki i końcowego zwycięstwa. Maciek rzucił 27 punktów, a Tomek zebrał aż 25 piłek z tablicy!!!   Wygrana przewagą 13 punktów nad Tarnowem spowodowała, że to Regis będzie w ogólnej klasyfikacji nad gospodarzami turnieju.

UKS REGIS WIELICZKA  -  MUKS 1811 UNIA TARNÓW  88-75  (22-25),(15-25),(18-7),(33-18)

Punkty dla Regisu: Maciej Jędrzejczyk 27, Tomasz Nykaza 19(25zb), Jakub Dyngosz 15, Aleksander Busz 9, Sebastian Ferenczak 7, Piotr Wojciechowski 6, Bartłomiej Łokas 3, Łukasz Siemieniec 2, Maciej Dybała, Aron Filipczyk, Jan Buczyński.

Ostatni niedzielny mecz wieliczanie rozegrali z zespołem Kuźni Stalowa Wola, która nie zamierzała łatwo oddać pola gry. Mecz zaczyna się bardzo spokojnie dla wieliczan, po 5 minutach jest 8-5 dla Regisu, ale już kolejna wchodząca piątka wrzuca drugi bieg i wyprowadza nasz zespół na wysokie prowadzenie 11-21. Kolejne kwarty meczu to sukcesywne zwiększanie przewagi nad rywalami z Podkarpacia i efektowne zwycięstwo na koniec turnieju 90-49.

UKS REGIS WIELICZKA - KUŹNIA KOSZYKÓWKI STALOWA WOLA  90 - 49 (21-11),(27-11),(24-10),(18-17)

Punkty dla Regisu: Maciej Jędrzejczyk 28, Sebastian Ferenczak 15, Tomasz Nykaza 14, Jakub Dyngosz 12, Bartłomiej Łokas 12, Aleksander Busz 7, Piotr Wojciechowski 2, Maciej Dybała, Łukasz Siemieniec, Jan Buczyński, Aron Filipczyk.

Dodatkowymi wyróżnieniami zostali uhonorowani koszykarze z Wieliczki. MVP drużyny został wybrany Tomasz Nykaza, a najlepszym strzelcem turnieju okazał się niezawodny Maciej Jędrzejczyk, który w czterech spotkaniach zdobył równo 100 punktów!!!