Młodzicy kończą sezon w ćwierćfinale MP!

Drużyna młodzików prowadzona przez trenera Michała Sarotę zakończyła sezon zasadniczy na II miejscu w ligowej tabeli co dało awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Losowanie przeprowadzone w siedzibie PZKosz zdecydowało o wyjeździe na te najważniejsze w sezonie rozgrywki do Sopotu. Oprócz gospodarzy UKS 7 Trefl Sopot naszymi rywalami były drużyny z Rybnika i Skierniewic.

Turniej zaczynaliśmy meczem z MKKS Rybnik, który w swojej śląskiej strefie rozgrywek zajął III miejsce. Dla Regisu było to spotkanie o wszystko...wygrana bardzo zbliżała nas do upragnionego awansu do półfinału MP, natomiast porażka wręcz odwrotnie. Mimo wielkiej motywacji i żądzy wygranej wieliczan, niestety mecz nie układał się po naszej myśli. Nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu gry. Bardzo proste błędy w obronie i rażąca nieskuteczność w ataku spowodowały, że to drużyna z górnego śląska zbliżyła się do najlepszej 16-tki w Polsce. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Rybnika 70 - 47!

Drugi dzień mistrzostw przyniósł nieoczekiwany przebieg wydarzeń, ponieważ zawodnicy z Rybnika nie wytrzymali chyba presji, że awans jest na wyciągnięcie ręki i przegrali mecz z AZS PWSZ Skierniewice. Mimo, iż wieliczanie po bardzo dobrym meczu też przegrali z gospodarzem turnieju UKS 7 Trefl Sopot 88 - 73 zachowali jeszcze szanse na awans do kolejnego etapu. Trzeba było jednak w ostatnim dniu wygrać z zawodnikami Skierniewic różnicą 43 punktów!

Tak więc nie piątek jak wcześniej pisaliśmy był najważniejszym dniem tego turnieju lecz niedziela. Jako pierwszy mecz rozegrał gospodarz turnieju, który bez większych problemów pokonał Rybnik 51 - 66. Teraz już wszystko było w rękach, nogach i głowach wieliczan. Zaczynamy bardzo dobrze i optymistycznie gdyż po 3 minutach pierwszej kwarty prowadzimy 12 -0! Po czasie wziętym przez trenera Skierniewic coś w naszej drużynie się zacięło i przez kolejne dwie minuty rzucamy tylko 2 punkty przy 6pkt. drugiej drużyny województwa łódzkiego. Mimo znaczącej przewagi wieliczan nie udaje nam się osiągnąć aż tak dużej różnicy na jakiej nam zależało (43pkt.)
i wygrywamy "tylko" różnicą 20 punktów, czyli za mało aby awansować. Mimo zdecydowanej wygranej w ostatnim dniu turnieju schodzimy z parkietu z pochyloną głową.

Myślę, że brakło moim podopiecznym wiary we własne umiejętności podczas tego turnieju. Na pewno nie mogę im odebrać tego, że walczyli do końca i nie odpuścili nawet na moment. Szkoda, że ten pierwszy mecz tak a nie inaczej się ułożył bo to nam odebrało szansę na końcowy sukces. Jest to kolejna idealna lekcja dla wszystkich młodych koszykarzy, że turnieje o randze Mistrzostw Polski trzeba zaczynać na najwyższym poziomie i tak samo je kończyć - trener Michał Sarota.