Wygrana młodzików w Gorlicach!

W minioną sobotę swoje kolejne spotkanie w lidze młodzików rozegrała nasza drużyna prowadzona przez trenera Michała Sarotę. Tym razem przeciwnikiem Regisu był zespół MKS Gorlice, który obecnie zajmuje III miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się dobrze dla wieliczan, którzy mimo słabej skuteczności rzutów z gry prowadzili po 10 minutach 13-22. Druga odsłona meczu to zdecydowanie słabsza postawa naszych koszykarzy, którzy chyba za szybko uwierzyli, że ten mecz już jest wygrany. Duża ilość prostych błędów pozwoliła zbliżyć się gorliczanom na sześć punktów.

Mimo, że trzecia kwarta zakończyła się remisowym wynikiem to gra Regisu wyglądała lepiej co dawało dobry prognostyk na ostatnią część meczu. To właśnie zdecydowanie najlepsza gra w IV kwarcie pozwoliła wieliczanom na pewne zwycięstwo w tym spotkaniu 57 - 74.

Mimo wygranej w tym spotkaniu, martwi fakt słabej gry i braku koncentracji w tak ważnym meczu moich koszykarzy. Taka postawa podczas ważnych spotkań może spowodować brak końcowego sukcesu w postaci wygranej - powiedział po meczu trener Sarota. Mam również nadzieję, że ten mecz da do myślenia moim podopiecznym i wyciągną z niego odpowiednie wnioski.

MKS  GORLICE  -  UKS  REGIS  WIELICZKA  II      57  -  74    (13-22),(18-15),(18-18),(8-19)

Punkty dla Regisu: Tomasz Windak 20, Krystian Gruca 13, Bartosz Jasica 12, Bartosz Jaglarz 8, Radosław Stokłosa 8, Mateusz Stroński 7, Arkadiusz Widuch 4, Wojciech Kmiecik 2, Julian Ciszewski, Patryk Wojtanowicz, Mateusz Spicha, Michał Górecki.