II Memoriał Tadeusza Sajdy rocz.2004 i 2005

Jak już informowaliśmy drużyna UKS Regis rocznik 2004 zajęła trzecie miejsce w rozgrywanym od piątku do niedzieli
w Katowicach Memoriale Tadeusza Sajdy.

W dzisiejszym meczu , którego stawką były brązowe medale, chłopcy z Wieliczki pokazali się z bardzo dobrej strony
i rozegrali swój najlepszy mecz w turnieju. W pierwsze kwarcie meczu, zakończonej dwupunktową stratą10-12, brylował na boisku nasz lider Aleksander Busz, który zdobył wszystkie punkty! Natomiast następna kwarta nie była już tak pomyślna dla naszego zespołu, zdenerwowani zawodnicy drugiej piątki, pudłowali z dobrych pozycji i zanotowali kilka strat. Na szczęście dystans do odrobienia po przerwie nie był, aż tak duży bo przegrywaliśmy 13-21.

W przerwie meczu trener Hubert Sołtysik, zmotywował na szczęście odpowiednio zawodników i w drugiej połowie zagrali oni bardzo dobrze w obronie, oraz zespołowo i skutecznie w ataku wygrywając w konsekwencji
z faworyzowanym zespołem z Żor, po bardzo emocjonującej końcówce spotkania, przy ogłuszającym dopingu kibiców 44-41.

Wszyscy chłopcy zasługują na pochwały, ale wyróżnili się najbardziej Alek Busz- 25 punktów, Kacper Smagur -10, Marcin Bankowicz - 6, oraz MVP tego meczu, Bartłomiej Dumka, który oprócz zdobytych 5 punktów ,dołożył mnóstwo zbiórek w ataku i w obronie. Turniej wygrał zespół, z którym przegraliśmy w półfinale, Zastal Zielona Góra, który
w finale pokonał naszego przeciwnika z rozgrywek grupowych MOSM Tychy.

Podczas zakończenia turnieju, chłopcy z Regisu otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i brązowe medale. Do piątki All Stars wybrany zostal Alek Busz, a MVP drużyny wybrano Marcina Bankowicza. Bardzo dobry występ na Memoriale spowodował, że dostaliśmy kilka zaproszeń na turnieje w całej Polsce i niedługo znów pojedziemy na kolejne zawody.

Wyniki drużyny Regisu -rozgrywki grupowe:

CSM "Kuźnia" Koszykówki Stalowa Wola 65-7, (MVP- Busz)
MOSM Tychy 25-34
Sudety Jelenia Góra 57-31(MVP- Smagur)
Warsaw Basketball 41-19 ( MVP- Bankowicz)
półfinał: Zastal Zielona Góra 32-48
mecz o 3 miejsce: Żak Żory 44-41( MVP-Dumka)

Punkty w całym Turnieju zdobyli: Alek Busz 110, Kacper Smagur 49, Marcin Bankowicz 49, Bartosz Kozioł 18, Bartłomiej Dumka 17, Jakub Nosal 6, Krystian Nowak 4, Krzysztof Dusza 2,Paweł Kupiec 1 oraz pomagający nam tylko w dwóch kwartach Łukasz Siemieniec z rocznika 2005 -8. ponad to grali Olaf Lewandowski i Michał Tatara.