Kolejny weekend z ligą IV klas!

W sobotę 22 marca w sali SP 130 rozegrano połfinałowe mecze ligi rocznika 2003.

Pierwszy zespół rozegrał swoje spotkanie z drużyna SP 37 Kraków. Od początku mecz był bardzo zacięty
i wyrównany z nieznaczną przewagą Wieliczan. Do przerwy REGIS I wygrywał 25 - 20. Pod koniec 3 kwarty Wieliczanie prowadzili już 15 punktami. Liczne zmiany i chęć trenera Grzegorza Siemieńca ogrania jak największej ilości zawodników spowodowała iż mecz zakończył się niewielką wygrana 43- 39.

Z bardzo dobrej strony pokazali się w tym meczu zazwyczaj drugoplanowi zawodnicy Aron Filipczyk i Jakub Baran, którzy wraz z Aleksandrem Buszem zdobyli najwięcej punktów. Warto zaznaczyć też 4 zdobyte punkty przez Mikołaja Wronę z rocznika 2005.

REGIS Wieliczka w finale zmierzy się z odwiecznym rywalem w rozgrywkach mini koszykówki szkołą sportową Wisły Kraków SP 100.

W meczu grali : Busz Aleksander 12 pkt, Baran Jakub 11, Filipczyk Aron10, Wojciechowski Piotr 4, Wrona Mikołaj 4,Smagur Kacper 2, Baran Wojciech, Siemieniec Łukasz, Nowak Krystian, Thomas Dominik, Wincencik Dorian, Koioł Bartosz.

Trenerem zespołu jest Grzegorz Siemieniec

Druga drużyna Regisu również uczestnicząca w rozgrywkach „Basketmanii”, złożona w większości z chłopców  rocznika młodszego (tylko trzech z rocznika 2003), również wygrała swój mecz. Podopieczni Huberta Sołtysika zwyciężyli wysoko zespół Szkoły Podstawowej nr 88 z Krakowa 44-13 i w zawodach finałowych zagrają o 5 miejsce.

Po nerwowej pierwszej kwarcie meczu, w której nasi zawodnicy pudłowali z wielu dogodnych pozycji
i prowadzili tylko 5-0 po punktach Marcina Bankowicza, w następnych częściach meczu opanowali stres
i systematycznie powiększali przewagę wygrywając różnicą ponad 30 punktów.

Wszyscy chłopcy zasłużyli na pochwałę, a najbardziej zdobywca 12 punktów Szymon Radzik , wspomniany wcześniej Marcin Bankowicz – 7 pkt oraz Krzysztof Dusza również 6 pkt.

Pozostałe punkty zdobyli: Sebastian Socholik 7, Jakub Nosal 4, Karol Smagur 2, Franciszek Ciszewski 2, Bartłomiej Dumka 2 oraz Eryk Luberda 2. Ponad to grali: Adrian Sporysz oraz Jan Pisarski.