DWA MECZE ROCZNIKA 2002...

Najmłodsza drużyna UKS REGIS w niedzielę wczesnym rankiem udała się na mecz do Gorlic gdzie spotkała
się z tamtejszym MKS-em.

Tylko 1 kwarta dawała nadzieję na w miarę wyrównany pojedynek z starszymi o rok gorliczanami. Dobra gra Macieja Jędrzejczyka dała wyrównane 7 minut pojedynku i wynik 14-16 . Jednak później już niepodzielnie panowali na boisku wyżsi i sprawniejsi motorycznie gospodarze. Mimo niecelnych rzutów zbierali i dobijali nie zastawiani przez wieliczan kolejne kosze. Wieliczanie pod presją agresywnej obrony oddawali co raz piłki w ręce gospodarzy ,co skrzętnie wykorzystywali wyprowadzając szybkie kontry. Do przerwy na tablicy widniał wynik 54 - 21.

Po przerwie nasi zawodnicy dalej nie mogli sobie poradzić z rywalami którzy raz po raz dorzucali kolejne punkty. Wynik końcowy 105 - 31, o którym trzeba szybko zapomnieć, jak i o grze w tym meczu.

Punkty  zdobyli : M. Jędrzejczyk 11, Ferenczak 6, Jędrzejczyk W. 4, Busz 3, Domagała 3, Wojciechowski 2,
Łokas 2.

Już w poniedziałek nadarzyła się okazja do poprawy humoru dla drużyny bowiem rozpoczęła ona Mistrzostwa Małopolski klas 5.

W pierwszym meczu  chłopcy zmierzyli się ze Szkołą Sportową Wisły Kraków  SP113, prowadzoną przez znanego i doświadczonego trenera Jana Długosza.  To był pierwszy od dłuższego czasu mecz z równolatkami naszej drużyny i pomimo specyficznej małej sali, nasi chłopcy od początku pokazali krakowianom swoje doświadczenie
i ogranie zdobyte m.in w rozgrywkach ligowych.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra  Macieja Jędrzejczyka i Sebastiana Ferenczaka i prowadzenie 15 -6 . W drugiej kwarcie dalej trwała bardzo dobra gra wieliczan i wynik do przerwy to 34-12 i mecz został praktycznie rozstrzygnięty.

W drugiej połowie trener Grzegorz Siemieniec dał pograć wszystkim zawodnikom, którzy już trochę rozluźnieni cieszyli się ze swoich akcji. Końcowy wynik 56-33 nie oddaje całkiem różnicy jakie dzieliły oba zespoły ale za to zawodnicy rezerwowi mieli szansę na długie minuty gry w tym spotkaniu.

Punkty w meczu zdobyli: Jędrzejczyk M 14, Busz 8, Jędrzejczyk W 6,Domagała 6, Siemieniec 6,Ferenczak 5, Wojciechowski 4, Trzciński 4, Baran J 3, Łokas 2, Dyngosz, Baran W.

Mecz ten z jedną z najsilniejszych drużyn rocznika 2002 jaką jest szkoła sportowa Wisły Kraków, potwierdził iż wieliczanie dobrze przepracowali obóz zimowy. Teraz przed nami w najbliższą niedzielę ważny mecz w lidze chłopca z drużyną Radwan Sport, na który zapraszamy już teraz rodziców i sympatyków koszykówki do sali