Przegrana kadetów A z PM Tarnów.

Nasz zespół rocznika 2001 wsparty Jakubem Ćwierzem i Marcinem Kaczmarskim podejmował zespól PM Tarnów
w lidze kadeta. To pierwszy mecz 2 rundy spotkań w lidze, którą w tym sezonie traktujemy jako okres bardziej szkoleniowy niż walki o wynik na koniec sezonu. Pamiętając mecz w pierwszej rundzie gdzie już do przerwy dokonana została na nas "egzekucja" przez graczy Pałacu ( wynik 50-22 po 2 kwartach) chłopcy podeszli do meczu bardzo skoncentrowani. Mimo bardzo dużego osłabienia ( nie grali chorzy Jaglarz, Windak, Śliwa, Spicha, Kmiecik, Wojtanowicz) pierwsze minuty to bardzo wyrównana gra do 6 minuty i wyniku 10-11. Niestety chwila dekoncentracji
i "run" gości 2-12 w ciągu dwóch minut dał 10 punktowe ich prowadzenie.

Potem wyrównana i dobra gra naszego zespołu trwała do końca pierwszej połowy i wynik 29-43 do przerwy dawał nadzieję nawet na walkę o zwycięstwo z czołowym zespołem ligi w tym sezonie. Duża w tym zasługa punktujących pod koszem Jakuba Ćwierza i wjeżdżającego dynamicznie pod kosz Krystiana Grucy oraz prowadzącego grę Macka Kozioła.

Ta połowa pokazała, iż w chłopakach drzemią naprawdę spore możliwości, a problemem jest tylko psychika i brak koncentracji przez dłuższe fragmenty meczu. Drugą połowę raczej trzeba pominąć i zapomnieć bo o rzeczach tak złych nie warto pisać tylko zapomnieć. I pracować by takich minut jak w pierwszej połowie było coraz więcej.

Końcowy wynik meczu to 46-90, a punkty dla REGIS-u zdobyli : Ćwierz 13, Gruca 12, Kołodziej 9, Kozioł 7, Rybicki 3, Stroński2, Karczmarski, Górecki, Ciszewski, Staroń.