Wygrana młodzików w kadecie B !

Zwycięstwem REGISU 60-48 zakończył się mecz dwóch drużyn młodzików zgłoszonych do ligi kadet B. Po obozie u wieliczan i wiślaków widać było trudy zakończonego kilkanaście godzin temu obozu. Bardziej skoncentrowani i lepiej zaczęli mecz gospodarze i po wyrównanych 5 minutach druga piątka a szczególnie Wojtek Jędrzejczyk i Sebastian Ferenczak wyprowadzili REGIS na prowadzenie 18-10. Druga kwarta była zdecydowanie najlepsza w naszym wykonaniu. Szybka zespołowa gra i dominacja pod koszami dała nam prowadzenie do przerwy 33-15.

Po przerwie bardzo zmotywowani przez trenera Piotra Piecucha goście postawili bardzo trudne warunki. Obrona na całym boisku sprawiła iż nie mogliśmy sobie poradzić z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy i gra się wyrównała. Wynik meczu i bezpieczną przewagę z naszej strony utrzymywali szczególnie Tomek Nykaza i Sebastian Ferenczak oraz dalej przewaga pod koszami.

Widać było jednak zmęczenie szczególnie u zawodników bazujących na szybkości. Ten mecz był całkiem nieważny w dalszej rywalizacji i sezonie ale dał sygnał iż trzeba dalej pracować aby osiągnąć jakiś wyznaczony cel na koniec sezonu. Tym bardziej iż decydujące mecze rozegrane będą w marcu, a rozgrywki centralne dopiero w maju. Szybkość powróci po kilku dniach powrotu do normalnego cyklu treningowego.

Bardzo cieszy, iż po raz pierwszy w tym sezonie graliśmy w najsilniejszym pełnym składzie.

Punkty w tym meczu zdobyli Nykaza 14, Ferenczak 12, Jędrzejczyk M 10, Jędrzejczyk W 7, Dyngosz 5, Łokas 4, Dziadoń 4, Busz 2, Trzciński 2, Wojciechowski, Dybała, Piwnicki