A+ R A-

Kadet B wygrywa w Oświęcimiu!

W minioną sobotę nasza drużyna kadetów B rocznik 2001 i młodsi wygrali zdecydowanie swoje drugie spotkanie w Małopolsko-Świętokrzyskiej lidze. Tym razem przeciwnikiem Regisu była Niwa Oświęcim, która gościła nasz zespół na własnym parkiecie.

Mecz od samego początku układał się pod dyktando wieliczan, którzy dzięki agresywnej obronie na całym boisku wypracowali bezpieczną przewagę. Wygrywamy tą odsłonę 35 - 8.

Druga kwarta to kontynuacja mocnej obrony i skuteczne kończenie szybkich ataków wieliczan, którzy do połowy prowadzili już 71 - 16!

W drugiej połowie spotkania trener dał odpocząć swoim liderom drużyny i zagrali chłopcy, którzy w innych meczach nie dostają największej ilości minut gry.  Mimo to wygrywamy również drugą połowę 27 - 20 i cały mecz 98 - 36.
W meczu szanse pokazania swoich umiejętności dostał również najlepiej spisujący się w roczniku 2003 Piotr Wojciechowski, dla którego był to pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywek. Dla Piotrka gra na ze starszymi chłopcami o 2 lata to zdobywanie cennego doświadczenia, które potem będzie mógł wykorzystać w lidze chłopca starszego.

KS NIWA OŚWIĘCIM   -   UKS REGIS WIELICZKA   36 -  98   (8-35),(8-36),(13-15),(7-12)

Punkty dla Regisu: Krystian Gruca 29, Bartosz Jaglarz 15, Jakub Kołodziej 10, Jakub Rybicki 10, Maciej Kozioł 9, Mateusz Spicha 9, Arkadiusz Widuch 6, Mateusz Stroński 6, Michał Górecki 4, Julian Ciszewski, Piotr Wojciechowski.