Drugie zwycięstwo juniorów Regisu!

W sobotnie przedpołudnie juniorzy UKS REGIS podejmowali na swej sali MKK MDK Kielce. Początek spotkania pokazał ze goście przyjechali do Wieliczki również po zwycięstwo.

Pierwsze minuty to duże kłopoty z obroną strefową kielczan. Kilka naszych rzutów za trzy nie trafiło do kosza i goście objęli prowadzenie 13-6. Wtedy na przełomie kwart celne trójki Jaśka Klimczyka i Eryka Cygana pozwoliły nam wyjść na prowadzenie. Rozluźniło to też obronę kielczan pozwalając na ulubione penetracje pod kosz naszych liderów Jaśka Klimczyka i Alberta Mordarskiego. Powoli powiększaliśmy przewagę, która do przerwy osiągnęła 8 pkt - 37-29.

Druga część spotkania to ciągle bardzo zacięta i mocna obrona naszego zespołu dająca nam możliwość łatwych punktów z szybkiego ataku. Utrzymywała się przewaga około 10 punktów. Pod koniec 3 kwarty nastąpił fantastyczny okres gry dobrze grającego w tym meczu Antka Gawora. Najpierw zaliczył punkty z pod kosza, a następnie wyrósł jak z pod ziemi pod własnym koszem przed kielczaninem z nr 15 ( Jakub Tarzanowski) jednym z liderów, z którym mieliśmy duże kłopoty pod koszami i złapał go na 5 faul ofensywny. Następnie dorzucił punkty z kontry przedzielając je celną "trójeczką".

Te akcje powiększyły naszą przewagę do 20 punktów w połowie 4 kwarty i zapewniły nam pewne zwycięstwo. Warto nadmienić, iż w tym zwycięskim meczu do tradycyjnie punktujących liderów Jaśka i Alberta dołączyli z podwójną zdobyczą punktową Eryk i Antek. Pozostali zawodnicy również bardzo dobrze grając w obronie i nie robiąc błędów w ataku przyczynili się do pewnego aczkolwiek bardzo ciężko wywalczonego zwycięstwa 72-55 nad kielczanami.

W meczu grali zdobywając punkty: Klimczyk 23,Mordarski 19,Gawor 15, Cygan 10, Ćwierz 3, Windak 2, Kołodziej, Rybicki,Gruca, Kozioł, Niesmaczny,Wójcik .

Niestety radość z wygranej zmniejsza fakt kontuzji Kuby Kołodzieja, której nabawił się pod koniec I połowy. Życzymy Kubie szybkiego powrotu na boisko.