Chłopcy starsi wygrywaja Memoriał Smętka!

Kolejny sukces UKS REGIS Wieliczka!!!

Zwycięstwem zakończył się udział naszego zespołu rocznik 2004 czyli chłopca w Międzynarodowym Turnieju im. Smętka w Tarnowie.

Po wczorajszych dwóch zwycięstwach dzisiaj w pierwszym spotkaniu z dopiero początkującym zespołem ze Słowacji BK MSK Kezmarok nasza wyższość nie podlegała jakichkolwiek dyskusji. Mimo iż liderzy zespołu przebywali na boisku sporo mniej czasu niż zwykle wygraliśmy to spotkanie 154-28.

W ostatnim spotkaniu turnieju spotkaliśmy się z również niepokonanym zespołem gospodarzy. Mecz stał na naprawdę dobrym poziomie. Od początku uwidoczniła się przewaga naszego zespołu. Bardzo dobra gra w obronie dała po 1 kwarcie nam prowadzenie 27-19. W drugiej kwarcie nasza konsekwentna agresywna gra w obronie oraz skuteczna w ataku dała wynik 51-28. Wynik ustalił rzutem za 3 z około 10 m nasz najmłodszy w drużynie zawodnik Karol Smagur z rocznika 2006. Druga połowa to spokojne utrzymywanie prowadzenia. Cieszyło brak przestojów i dojrzała gra. Widać było ogranie w Wielickim turnieju z najlepszymi zespołami w Polsce. Końcowy wynik 88-59 na parkiecie rywala nie pozostawił wątpliwości kto w tym meczu był lepszy. Ale zespół gospodarzy postawił nam bardzo trudne warunki. Widać u chłopców z Tarnowa bardzo duże postępy i to tylko dobrze bo musi zmobilizować nas do dobrej pracy na treningach bo na pewno tak łatwo w lidze chłopca nie będzie.

Turniej ten był jednak dobrym prognostykiem przed ligą chłopca w której zespoły MUKS i Wisły będą naszymi rywalami w walce o medale.

Podsumowując bardzo dobry turniej wszystkich chłopaków podajemy na koniec punkty zdobyte przez wszystkich zawodników. Królem strzelców turnieju został Alek Busz, a MVP zespołu Kacper Smagur. Warto podkreślić że zdobyli je wszyscy zawodnicy zespołu czyli 14 zawodników. Busz 98, Nosal 70, Smagur Kacper 68, Bankowicz 45, Siemieniec 36, Kozioł 34, Klimas 26, Dumka 22, Pisarski 14, Smagur Karol 11, Nowak 10, Dusza 6, Kupiec 2, Lewandowski 2.