Dwa zwycięstwa drużyny chłopców

Dwa zwycięstwa odniosła w weekend 9-10 stycznia drużyna Chłopców starszych UKS Regis Wieliczka. W sobotę
w zaległym spotkaniu pokonała mocną drużynę KS Cracovia 1906 Kraków 66-41, natomiast w niedzielę zwyciężyła zespół STS Wikar Nowy Sącz 83-31. Były to czwarte i piąte kolejne zwycięstwo naszych chłopców w bieżących rozgrywkach. Obydwa mecze rozegraliśmy na sali Gimnazjum w Wieliczce i w obydwu prowadziliśmy od początku do końca.

Graliśmy u siebie ale też trochę na wyjeździe bo chłopcy na co dzień nie trenują na tej hali (trenujemy na dużo mniejszej SP2) i dla większości były to pierwsze mecze na tym obiekcie, dlatego skuteczność rzutów nie była najwyższa.

W sobotę do przerwy prowadziliśmy tylko 8 punktami a było to głównie spowodowane bardzo słabą skutecznością rzutów wolnych, których nie trafiliśmy w tej połowie aż 24! Po przerwie lepsza skuteczność spowodowała systematyczne powiększanie przewagi i zwycięstwo 25 punktami. W meczu z Nowym Sączem od samego początku osiągnęliśmy przewagę i z czasem tylko ją powiększaliśmy.

W obydwu meczach, najlepszym zawodnikiem i strzelcem drużyny był powracający do wysokiej formy po kontuzji Alek Busz, zdobywca 34 i 31 punktów! Drugim strzelcem w obydwu spotkaniach był Konrad Woźniak, który dwa razy rzucił po 10 punktów. Pozostałe punkty w obu meczach zdobyli: Piotr Wojciechowski 5 i 5, Michał Karczmarzyk 5 i 2, Michał Ślusarczyk 3 i 6, Jakub Baran 4 i 9, Kacper Smagur 2 i 8, Jakub Nosal 0 i 7, Bartosz Kozioł 0 i 3. Ponad to w meczu z Cracovią wystąpili: Łukasz Siemieniec 3, oraz Wojciech Baran i Dorian Wincencik, natomiast w meczu z STS zmienili ich: Jan Pisarski 2, oraz Jan Krupa i Franciszek Ciszewski.

Drużyna prowadzona przez trenera Huberta Sołtysika pozostaje bez porażki w bieżących rozgrywkach i tylko gorszym bilansem punktów ustępuje drużynom Wisły Kraków i Unii Tarnów. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa
z powodu ferii zimowych, na których wyjeżdżamy na obóz do Limanowej, a po którym czeka nas mecz na szczycie