2 miejsce w Turnieju o Puchar Solny 2015 w Wieliczce.

Zakończył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny w Wieliczce. Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowała się nasza drużyna. Od początku turnieju kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. 1 dzień to bardzo łatwe wygrane z zespołami GTK Gliwice i LA Basket Warszawa 57-33 i 75-47 bardzo małym nakładem sił gdzie najlepsi zawodnicy grali kilkanaście minut. W trzecim meczu spotkaliśmy się z WKK Wrocław uznanym w całej Polsce klubem pracującym świetnie z młodzieżą a jak się potem okazało brązowym medalistą turnieju. Jak to coraz bardziej widać równy skład naszego zespołu i umiejętna gra do kosza powoduje iż zespoły czym bliżej końca spotkania nie są wstanie dotrzymać nam kroku. 1 połowa meczu to wynik 31-31 i bardzo zacięta gra obu zespołów ale w drugiej to pełna dominacja 43-14  i końcowe wyraźne zwycięstwo 74-45.

W drugim dniu turnieju walczyliśmy równie dobrze i dokładnie w tym samym stylu. Najpierw graliśmy z Mistrzem Podlasia Basket 47 Białystok. Do połowy wyrównana walka 24-20 a po przerwie odjazd 40-21 i wygrana 62-42. Piąty mecz decydował o wejściu do finału a na przeciwko nam nasz lokalny rywal MUKS 1811 Tarnów. Po raz kolejny pokazaliśmy iż obecnie jesteśmy najlepszym zespołem w Małopolsce i choć po zaciętym meczu pokonaliśmy pewnie tarnowian 57-37 osiągając upragniony cel czyli finał naszego turnieju. W finale spotkaliśmy się z MKS Dąbrową Górniczą. Zespół z Dąbrowy przyjechał do Wieliczki z 5 nowymi zawodnikami sciągniętymi z całego śląska tworząc zespół który ma walczyć o bardzo wysokie lokaty w Mistrzostwach Polski. W kolejnych meczach zmiatał rywali z parkietu już w 1 kwarcie. Wystarczy powiedzieć iż po 1 kwarcie Wisła Kraków przegrywała z nimi już 28-4 a w połowie 46-17. Podobnie tarnowianie 1 połowę zakończyli wynikiem 41-6. To swiadczy jaką siłe stanowił zespół z Dąbrowy. Finał rozegrany został na głównym boisku Kampusu Wielickiego. Pełne trybuny z obu stron ponad 300 widzów rodziców na trybunach. Pełna gala oprawa prezentacja obu zespołów. Wraz z trenerem Michałem Sarotą widzieliśmy spięcie i nerwowość wieliczan którzy po prostu byli wielce stremowani. Mecz rozpoczął się niestety od wyniku 0-10 po pierwszych 3 minutach i wydawało się iż "walec" Dąbrowy rozjedzie nas jak pozostałe zespoły już w 1 kwarcie. Ale nerwy powoli puszczały i zaczęła się bardziej wyrównana walka. 2 piątka doprowadziła do wyniku 11-20. 2 kwarta to jednak ciągłe zwiększanie przewagi przez gości i wynik 42-22 dla ślązaków. Wydawało się iż jest po meczu. Druga połowa jednak pokazała potencjał jaki drzemie w naszym zespole. Okazało się iż to Wieliczanie mimo zakupów gości mają bardziej wyrównany skład a goście opadali coraz bardziej z sił. Przy ogłuszającym dopingu emocje wzrastały z minuty na minutę a przewaga Dąbrowy malała. Na  minutę przed końcem doszliśmy dąbrowian na 3 punkty 59-56 i mieliśmy piłkę. Wygrana była na wyciągnięcie ręki. Niestety faulowani przy rzutach za 3 Kuba Trzciński i Maciej Jędrzejczyk trafili tylko po jednym z trzech osobistych. Brakło trochę szczęścia i mecz zakończył się zwycięstwem Dąbrowian 64-60. Jak poważnie podeszli do meczu goście nich świadczy fakt iż mimo iż do Wieliczki przywieźli 15 zawodników tylko 10 wyszło w tym meczu na boisko!!!!! Było dużo smutku i złości ale duże brawa od całej publiczności za wspaniałe widowisko sprawiła iż po chwili wrócił uśmiech i radość z dobrej gry w całym turnieju. Nie będzie indywidualnych laurek i pochwał jak zwykle. Tych trochę będzie w statystykach i nagrodach w opisie Zibiego na jego stronie. Mam nadzieję iż w końcu chłopaki uwierzycie iż możecie wygrać z każdym i nikogo nie trzeba się bać tylko podjąć walkę od początku każdego meczu z każdym przeciwnikiem Przecież zabrakło nam na turnieju pierwszego rozgrywającego Kuby Dyngosza tylko w pierwszym dniu grał Piotrek Wojciechowski a jeśli jeszcze wróci po przerwie w treningach nasz najwyższy Damian Dziadoń to inni będą się musieli nas bać. Przyjaciel Wieliczki Zibi napisze pewno więcej statystyk. Wspomnieć należy iż konkurs osobistych na turnieju wygrał Maciej Jędrzejczyk który został wytypowany do piątki ALL STARS a najlepszym zawodnikiem zespołu został uznany grający z kontuzją od połowy turnieju Sebastian Ferenczak. Punkty w turnieju zdobywali JędrzejczyK M 124, Ferenczak 46, Trzciński 44, Busz 42, Nykaza 31, Jędrzejczyk W 24, Dybała 21, Wojciechowski 18 ( 3 mecze), Domagała 9(4 mecze),Siemieniec 8,  Łokas 8, Buczyński 2, Filipczyk 1, Kręcina, Baran J, Baran W.