UKS REGIS Mistrzem Małopolski w kategorii chłopców

We wtorek późnym popołudniem nasz zespół rozegrał przełożone spotkanie z drużyną Wisły Kraków. Po sobotnim zwycięstwie z MUKS 1811 Unią Tarnów ten mecz był dla nas ważny bo zapewniał tytuł bez porażki w lidze. Mecz na hali Wisły rozpoczął się bardzo nerwowo i przez pierwsze parę minut trwała bardzo zacięta walka i nieskuteczność obu zespołów pod koszami. Pierwsi opanowali nerwy wieliczanie i wyszli na prowadzenie po 1 kwarcie 18-13. W drugiej kwarcie mecz dalej był zaciętą walką z obu stron jednak wieliczanie powoli zwiększają przewagę wykorzystując lepsze warunki fizyczne. Na tablicach górował walcząc z rywalami Tomek Nykaza kończąc skutecznie kilkakrotnie akcje. Na przerwę schodzimy prowadząc w miarę bezpiecznie 40-24. Druga połowa to cięgle utrzymująca się przewaga UKS REGIS którzy z każdą minutą zbliżali się do końcowego sukcesu. Parę minut przed końcem przewaga urosła do ponad 20 punktów i trenerzy Grzegorz Siemieniec i Michał Sarota skorzystali z okazji by dać pograć wszystkim zgłoszonym zawodnikom. W końcu ostatni gwizdek i zwycięstwo 61-44po meczu bardzo ambitnej walki z obu stron. Końcowa radość przy oklaskach prawie wszystkich przybyłych na ten rodziców była zasłużona. Do zakończenia pozostały nam już tylko 2 mecze z dużo mniej wymagającymi zespołami Cracovią Kraków i MKS Gorlice z którymi w pierwszej rundzie wygraliśmy różnicą kilkudziesięciu punktów. Wszyscy zawodnicy w tym meczu nawet Ci którzy nie weszli na boisko ( było nas 16) zasłużyli na brawa za ten mecz i cały kończący się sezon. Był on bardzo ciężki z wieloma kontuzjami i chorobami jednak równy skład i duża ilość wiodących zawodników którzy mogli w różnych meczach wziąć na siebie ciężar lidera zespołu dała oczekiwany cel. W meczu z Wisłą na szczególną pochwałę zasługują Tomasz Nykaza i Sebastian Ferenczak ale i wszyscy pozostali bo nie było w tym meczu zdecydowanego lidera a wygrał zespół. Punkty w meczu zdobyli : Ferenczak 12, Nykaza 11, Jędrzejczyk M.10 Busz 6, Jędrzejczyk W 6, Dybała 5, Trzciński 4, Domagała 3, Siemieniec 2, Buczyński 2, Wojciechowski, Łokas,  Na gratulacje i podsumowanie przyjdzie czas a teraz po zdobyciu tytułu czas na zmierzenie się z czołowymi zespołami z całej Polski które przyjeżdżają w piątek by rywalizować na Kampusie Wielickim O Puchar Solny. Przez 3 dni 12 zespołów rozegra 36 spotkań by wyłonić zwycięzców. Zobaczymy jak na tle zespołów z całej Polski zaprezentuje się UKS REGIS Wieliczka a także Wisła Kraków i MUKS 1811 Tarnów które też będą startować w tym turnieju. Zapraszamy licząc na doping wszystkich kibiców i rodziców