Udany weekend drużyny UKS REGIS 2002

Po przerwie świątecznej i wreszcie pokonując pasmo chorób dwa kolejne mecze rozegrała najmłodsza drużyna ligowa UKS REGIS. W sobotę udaliśmy się do Gorlic na mecz z pewnym juz brązowym medalistą ligi młodzika. Mecz rozpoczęliśmy bardzo bojaźliwie od wyniku 0-12 po 5 minutach lecz z czasem walcząc ambitnie i z pełnym zaangażowaniem z starszym przeciwnikiem nawiazywalismy fragmentami naprawdę równy pojedynek . Do przerwy przegrywaliśmy jednak bardzo wyraźnie 21-56. W drugiej połowie wszyscy wieliczanie grali bardzo ambitnie i z poświęceniem w obronie i skuteczniej w ataku stąd wynik 2 połowy to 30-48 a całego meczu 51- 104. Porównując ten wynik z wynikiem w 1 rundzie we własnej hali (31-118)  jasno można zobaczyć jak duży postęp uczynili chłopcy przez te pół roku. W ofensywie najlepiej prezentował się Alek Busz zdobywca 16 punktów oraz Jakub Dyngosz 10. Problemy w ataku mieli nasi bliźniacy co nie dziwi w przypadku miesięcznej przerwy spowodowanej chorobami. Jednak limit chorób został juz chyba wyczerpany i napewno niedługo wszyscy dojdą do pełnej dyspozycji. Pozostałe punkty w meczu zdobyli: Jędrzejczyk W.7 Ferenczak 6, Jędrzejczyk M.5, Wojciechowski 4, Nykaza 2, Filipczyk 1, Trzciński, Siemieniec, Łokas.

W niedzielnym meczu wieliczanie podejmowali zespół STS Nowy  Sącz.  Zespół gości zajmuje 4 miejsce w lidze chłopca jednak różnica klas na boisku była bardzo widoczna. Wieliczanie przewyższają rywali pod każdym względem grając w pełni zaangażowaniu i koncentracji przez cały mecz. Rywale umiejętnie wykorzystywali możliwość rozgrywania ataku bez ograniczenia 24 sekundami stąd nie udało się zdobyć w tym meczu 100 punktów. Szczególnie cieszy iż już znacznie skuteczniej wyglądała gra w ataku braci Jędrzejczyków a ambitna gra w obronie całej 12 stki to właśnie to czego oczekują od zespołu obaj trenerzy. Końcowy wynik spotkania to 84-26 a punkty w meczu zdobyli Jędrzejczyk M. 21, Jędrzejczyk W. 14, Ferenczak 10, Nykaza 10, Busz 9, Łokas 4, Wojciechowski 4, Domagała 4, Dybała 4, Dyngosz 2,Siemieniec 2, Filipczyk.