Dwa mecze chłopców starszych...

Kolejny  mecz rozegrał zespół rocznika 2002 grający jako REGIS I.

Przeciwnikiem był zespół Wisły Kraków. Niestety kolejny raz widać było długie przestoju w trakcie gry. Rozpoczęliśmy bardzo przestrzeni i po 6 min I kwarty było już 18-2 dla przeciwnika.
Wtedy kilka dobrych akcji Regisu szczególnie Sebastiana Ferenczaka i doprowadzenie
do wyniku 20-12. 2 kwarta to bardzo dobra gra przez 6 minut do wyniku 26-20.
Były nawet akcje które mogły doprowadzić do remisu. Bez respektu grali w 2 kwarcie
najmłodsi w drużynie Alek Busz i Piotr Wojciechowski. Bardzo słabe końcowe minuty 1 połowy
i schodzimy na przerwę z wynikiem 42-24.

Szczególnie raziła w naszej grze bardzo duża ilość strat bo przewaga pod koszami i szybkości starszej o rok drużyny Wisły była zrozumiała. Druga połowa mimo uwag w przerwie rozpoczęła
się bardzo źle. Mocniejsze fizycznie krakowianie zdominowali boisko i przy agresywnej obronie kontrowali nas co chwila zdobywając łatwe kosze i w 26 min wygrywali 61-26( wygrana wislaków 19-0)Po kolejnym czasie trenera jednak zaczęliśmy grać odważniej. Wieliczanie udowadniali
iż nie odbiegają umiejętnościami tak bardzo wislakom. Kilka udanych odważnych akcji 1 na 1 zaprezentował wreszcie Maciej Jędrzejczyk. Na 2 minuty przed końcem na tablicy wyników widniał wynik 78-42 dla gości. Końcowy wynik 88-42.

Goście grali równo przez całe spotkanie a my mieliśmy zbyt długie okresy gry bez pomysłu z dużą ilością strat. Jednak rok różnicy w koszykówce to bardzo dużo a Wisła to oprócz Regisu II to zapewne najmocniejszy zespół ligi. W kolejnych meczach po obozie powinno być lepiej.

Punkty zdobyli: Jędrzejczyk M 10, Ferenczak 8, Busz 7, Łokas 4, Domagała 4, Dyngosz 3, Wojciechowski 2, Jędrzejczyk 2, Trzciński2, Baran J, Baran W, Chrzan.

Również swoje kolejne spotkanie w lidze chłopców starszych rozegrał REGIS II. Jest to drużyna złożona z chłopców urodzonych w 2001 roku. Naszym przeciwnikiem tym razem był zespół KS RADWAN SPORT.

Wieliczanie od samego początku dyktowali warunki gry wyprowadzając mnóstwo szybkich ataków dzięki czemu po pierwszej kwarcie prowadziliśmy już 20 - 9. Druga odsłona to sukcesywne zwiększanie przewagi nad przeciwnikiem, który nie potrafił sobie poradzić z naszą agresywną obroną na całym boisku. Do połowy więc prowadziliśmy już 38 - 14. Martwi tylko straszna nieskuteczność wieliczan z linii rzutów wolnych. W pierwszej połowie przestrzeliliśmy ich aż 16!!!

Druga połowa meczu nie zmieniła obrazu gry, to REGIS cały czas kontrolował wynik spotkania
przez co mógł się cieszyć z końcowego zwycięstwa. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem
73 - 29. Na wyróżnienie zasługują w tym meczu Jakub Kołodziej oraz Maciej Kozioł, którzy bezlitośnie egzekwowali rzuty po szybkich atakach.

REGIS II obecnie zajmuje wspólnie z Wisłą Kraków pierwsze miejsce w tabeli. Już po feriach zimowych dojdzie właśnie do meczu pomiędzy tymi drużynami i okaże się wtedy kto będzie się cieszył ze zdobycia mistrzostwa województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.