Młodzi koszykarze z Wieliczki vice-mistrzami Małopolski

Chłopcy z Wieliczki rocznik 2003 i młodsi  vice- mistrzami Małopolski!

W środę 6 maja 2015 roku odbyły się na Hali Wisły Kraków finały Mistrzostw Małopolski Szkół w mini- koszykówce. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich drużyna SP2 Wieliczka, złożona w całości z zawodników UKS Regis Wieliczka, która zdobyła srebrne medale ( regulamin turnieju pozwala na dobranie zawodników z innych szkół). Młodzi koszykarze, prowadzeni w turniejach eliminacyjnych jak i w finałach przez trenerów Huberta Sołtysika i Grzegorza Siemieńca swój pierwszy mecz przegrali dopiero w finale, ulegając zawodnikom SP 100 Kraków 25-41.

W turniejach eliminacyjnych wieliczanie wygrali kolejno osiem spotkań, dokładając trzy kolejne zwycięstwa w grupie finałowej. Pokonali kolejno SP 130 Kraków 30-15, SP 15 Nowy Sącz 32-4 oraz   SP 20 Tarnów 49-18, uzyskując awans do Wielkiego Finału. Najlepszym zawodnikiem drużyny (MVP) podczas finału został wybrany Łukasz Siemieniec, który w całym turnieju finałowym zdobył 20 punktów, natomiast najlepszym strzelcem drużyny okazał się Aleksander Busz zdobywając 40 punktów. Pozostałe punkty zdobyli: Piotr Wojciechowski 20, Jakub Baran 10, Konrad Woźniak 9,, Michał Karcmarzyk 9, Kacper Smagur 8, Michał Ślusarczyk 8, Wojciech Baran 7, Aron Filipczyk 3, oraz najmłodszy uczestnik turnieju (rocznik 2006) Karol Smagur 2. Ponad to wystąpili: Andrzej Główczyk, Bartosz Kozioł, oraz Dorian Wincencik.

To kolejny w tym roku sukces młodych koszykarzy UKS Regis, a już wkrótce bo w sobote 16 maja odbędzie się finał Mistrzostw Małopolski w mini-koszykówce „Basketmania” chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych, w którym wystąpią drużyny Regis I przeciwko Regis II. !!!